شیر سوزنی

شیر سوزنی برای کنترل دقیق نرخ جریان گاز یا مایع‎های تمیز استفاده می‏شود. تنظیم آنها تدریجی و خیلی نرم صورت می‎گیرد تا نرخ جریان را کنترل کند، در عین حال می‎توان از آنها به عنوان شیر قطع کن قابل اعتماد نیز استفاده کرد. با این وصف، عموماً تنها برای جریانهای آهسته شارش مواد و افت فشارهای نسبتاً بزرگ از ورودی به خروجی مورد استفاده دارند. سایزهای شیر سوزنی معمولاً بین یک هشتم اینچ تا دو اینچ است. استفادۀ بسیار رایج از این شیرها در کنترل جریان گازهایی مانند پروپان است. در شکل ۱ نمونه‎ای از یک شیر سوزنی مشخص شده است.

آیا به کنترل دقیق جریان گاز یا مایع در هر دو جهت نیاز دارید؟ شیر سوزنی این کار را برای شما انجام می‎دهد. شیر سوزنی برعکس شیر یکطرفه عمل کرده و جریان را از طریق یک مجرا و با یک سوزن رزوه ریز کنترل می‏کند. سوزن رزوه ریز اجازۀ کنترل جریان دقیق و حفاظت تجهیزات ظریف از ضربه‎های فشاری غیر منتظره را فراهم می کند. این شیر بهترین وسیله برای کاربردهای با فشار پایین است. شیرهای ما فشار عملیاتی بین ۰ پی اس آی تا ۵۰۰ پی اس آی و دمای عملیاتی تا ۳۰۰ درجه فارنهایت را کنترل می کنند. مواد بدنه و درز بندی متعددی برای پوشش دادن نیازهای بسیاری از کارهای عملیاتی وجود دارند. شیرهای سوزنی در بدنۀ یک سیستم عملکردی سد و عبور جریان باعث می‏شوند که عمل جدا سازی مثبت در عملیات تعمیر و نگهداری یک کارخانه فعال صورت بگیرد.

مشخصات فنی نیدل ولو :

این مورد در فرایندهای غیر بحرانی مانند مایع‏های غیر خطرناک یا سیستم‏های کم فشار به خوبی کار می‎کند. خروجی کوچک و دریچۀ سوزنی شکل دنده شده اجازۀ عبور دقیق جریانهای کم را می‏دهد. شیرهای سوزنی نه تنها در عملیات تعمیرات و نگهداری، بلکه در عملیات شمارش جریان و بخصوص در نگاه داشتن یک جریان کالیبره و ثابت فشار پایین نیز بسیار خوب عمل می‏کنند.

پایپینگ مال تنوع وسیعی از اندازه‏ ها (از یک هشتم اینچ تا یک اینچ)، و انواع شکلهای نوک سوزن ( وی شکل، تنظیم کننده، و سطح نرم) که در کاربردهای مختلف (سیستمهای هیدرولیک و پنوماتیک) به خوبی عمل می‏کنند را در اختیار شما می‏گذارد. شیرهای سوزنی به طور تخصصی برای جریانها، دماها و سیستمهای مورد نیاز شما توسعه یافته‏اند و در آنها از استیل نگیر استاندارد ۳۱۶ و بعضی آلیاژهای ۴۰۰ استفاده شده است.

آپشنهای اتصال انتهایی شیر شامل سیستم ان پی تی نر/ماده، فیتینگ‎های لوله‏ مانیسمان های لاک، و رزوه‏ های استاندارد از یک هشتم تا یک اینچ می‏باشد. مواد آن در انواع استیل نگیر، استیل کربن، برنج و آلیاژ ۴۰۰ می باشد. تحمل فشار آن تا ۱۰۰۰۰ پی اس آی و دمای تا ۱۲۰۰ درجه فارنهایت می‎باشد. های لاک برای هر نیاز شما شیر سوزنی مناسبی دارد. برای اطلاعات بیشتر به توزیع کنندۀ شیرهای های لاک در منطقۀ خود رجوع کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.